Proje Ekibi

PROJE EKİBİMİZ

Hasan ALİŞAN


Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Alişan 1955 yılında Sakarya'nın Hendek ilçesinde dünyaya gelmiştir. Hendek İlk Okulun da eğitimine başlayan Hasan Alişan, orta öğretimine Adapazarı Atatürk Orta Okulunda devam etmiştir. Daha Sonra Adapazarı Endüstri Meslek Lisesi Torna-Tesviye bölümünde lise öğrenimini tamamlamış ve mezuniyetinin ardından kendi işini kurarak sanatkarlığa ilk adımını atmıştır. Okul hayatından sonra kendi işini kurarak mesleğini icra etmeye başlayan Hasan Alişan, ertelediği üniversite eğitimine Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde devam etmiş ve mezun olmuştur. 1998-1990 yılları arasında icra ettiği meslek dalının bağlı olduğu Sakarya Oto Sanatkarları Esnaf Odası yönetim kurulunda görev almış ve 1990 yılında aynı meslek odasının yönetim kurulu başkanı seçilmiştir. Sakarya Oto Sanatkarları Odası yönetim kurulu başkanlığı görevini başarı ile yürüten Hasan Alişan , 1991 yılında gerçekleştirilen Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel Kurulu seçimlerinde birlik yönetim kurulu başkanlığı görevine aday olmuş ve başkanlık görevine seçilmiştir. Hasan Alişan, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı görevi boyunca; 1994-1998 yılları arasında Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Yönetim Kurulunda görev almış ve esnaf ve sanatkarı en iyi şekilde temsil etmiştir. Küreselleşen Dünya ve gelişen teknoloji karşısında yok olmaya başlayan esnaf ve sanatkarların kurtuluşunun eğitimden geçtiği görüşünü benimseyen ve her fırsatta dile getiren Alişan, eğitim alanında bir çok başarılı projeye imza atmıştır. Bu projeler arasındaki SESOB Mesleki Sınav Merkezi (TE EN ISO IEC 17024) projesi ile dokuz meslek dalında SESOB Türkiye'de ilk akredite olmuş meslek kuruluşu unvanına sahip olmuştur. Ayrıca birlik adına gerçekleştirilen tüm çalışmaları TSE Kalite Standartları doğrultusunda gerçekleştirmiş olup, bunun için büyük çaba sarf etmiştir. ALİŞAN, halen Sakarya illinde ortalama 40.000 i aktif olmak üzere toplam 48.000 üyesi olan Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.


Dr. Mesut AKDERE


Purdue Üniversitesi Teknoloji Liderlik ve İnnovasyon Anabilim Dalında Doçent Doktor olarak görev yapmaktadır. Doktorasını 2005 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde Minnesota Üniversitesi'nden alan Dr. Akdere aynı zamanda 2017 yılından bu yana Purdue Üniversitesi İnsan Kaynakları Sanal Gerçeklilik Teknoloji Laboratuvarı Direktörlüğünü yapmaktadır. Araştırmaları “İnsan Kaynakları, Simülasyona Dayalı Çalışan Eğitimi, Sanal Gerçeklilik ve Artırılmış Gerçeklik Teknolojileri İle Liderlik Gelişimi” konuları üzerine yoğunlaştırmıştır. Elliden fazla bilimsel yayın ve yüzün üzerinde bilimsel konferans sunumu vardır. Aynı zamanda Birleşik Devletler Milli Bilim ve Teknoloji Enstitüsü’nün Malcolm Baldrige Amerikan Ulusal Kalite Ödül Programı’nda Değerlendirme Kurulu Uzman Üyeliği ve Uluslararası İnsan Kaynaklarını Geliştirme Akademisi Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Halen Purdue Üniversitesi İnsan Kaynakları Analitiği Interaktif Eğitim Laboratuvarı Direktörlüğünün yanı sıra birçok uluslararası hakemli derginin Editör Yazar kadrosunda yer almaktadır. Dr. Akdere Amerika Birleşik Devletleri İş ve Çalışma Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı gibi çeşitli kurum ve kuruluşlardan 17 milyon doların üzerinde bilimsel araştırma projesi fonu kazanmıştır.

Dr. Ece KUZULU


Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde tamamlamıştır. Ardından, İngiltere’de London School of Economics’de İnsan Kaynakları Yönetimi ve Karşılaştırmalı Çalışma İlişkileri Yüksek Lisans ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi Doktorası derecelerini almıştır. İzmir Demokrasi Üniversitesi İİBF İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görevine devam eden Dr. Kuzulu Uluslararası İnsan Kaynakları Yönetimi, Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi, Endüstri 4.0 ve İnsan Kaynakları Yönetimi alanlarında çalışmalar yapmaktadır.

Dr. Tuncay YILMAZ


İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur. Sendikacılık ve Kalkınma konulu çalışması ile yüksek lisansını, Performansa Dayalı Ücret Planları konulu çalışması ile doktorasını yapmıştır. Ücret Yönetimi, Kariyer Yönetimi, Performans Yönetimi, Örgüt ve Çalışma Psikolojisi, Girişimcilik ve Girişimcilik Kültürü konularında akademik çalışmaları bulunmaktadır. Ulusal İşgücü Piyasasının Envanterinin Çıkartılması, Sosyal Diyaloğun Geliştirilmesi ve Uygulama Modellerinin Geliştirilmesini odağına alan ulusal ve uluslararası projelerde görev almıştır. Advances in Developing Human Resources dergisinin Editör Kurul üyesidir. YILMAZ halen Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünde akademik hayatına devam etmektedir.

Dr. Hayrettin ZENGİN


Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümünde gerçekleştirirken, Yüksek Lisan ve Doktora çalışmalarını Pazarlama alanında tamamlamıştır. Tüketici Davranışları, Pazar Analizi, Veri Analizi ve Müşteri İlişkileri Yönetimi alanlarında çalışmaları bulunmaktadır. Müşteri Veri Analizi konularında birçok kurumda projeler yürütmüştür. Pazarlama ve Pazarlama Araştırmaları Derneği üyesi olan Dr. Zengin, iki dönem Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevini yürütmüş ve halen Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesinde öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir.


TÜRKİYE DANIŞMA KURULU ÜYELERİ

Dr. Nejat YUMUŞAK


İstanbul Teknik Üniversitesi, Sakarya Mühendislik Fakültesi mezunudur. Doktora çalışmasını yapay zekanın endüstriyel güç sistemlerinin parametre analizi ve modellenmesi üzerine yapmıştır. Yapay zeka, Bulanık Mantık, Sezgisel algoritmalar, Optimizasyon teknikleri, Enerji tüketim tahmini, Tıbbi Bilişim gibi alanlarda akademik alışmaları bulunmaktadır. Kapalı ortam hava kalitesinin bilgisayar ve bilişim teknolojileri ile kontrolü, robot kol simülasyonu gibi alanlarda proje ve bilimsel çalışmalarda bulunmuştur. "Sakarya University Journal of Computer and Information Sciences" isimli derginin editörüdür. Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi, Bilgisayar mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Ayhan BALCI


Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünden mezun olmuştur. İnsan Kaynakları Yönetimi alanında Yüksek Lisansını yapmıştır. Sakarya Zirai Ürünler AŞ, Yıldız Holding, Sabancı Gıda GıdaSA, Marsan Gıda San. Ve Tic. AŞ de çalışmıştır. Bimsa GıdaSA da SAP MM – FI- PC- PP kurulum projesinde yer almıştır. Kalite Yönetim Sistemleri, RFQM, Innovasyon, Süreç Yönetimi, Yönetim Becerileri konularında uzmanlığa sahiptir. BALCI, halen Della Gıda San. Ve Tic AŞ de Fabrika Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Mehmet YÜCE


Turizm sektörünün özellikle Otelcilik dalında İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Genel Müdürlük ve Turizm Yatırım ve İşletme Danışmanlığı hizmetlerini yürütmektedir. Turizm yatırımlarının doğru ve yerinde yapılması, en verimli şekilde işletilmesi konularında uzman olarak faaliyetlerini yürütmektedir. Yüce, ulusal ve uluslararası otel markalarının önemli bir bölümünde akredite olarak çalışmıştır. Son olarak şehir otelleri için oluşturmuş olduğu özel bir otel konsepti olan “Roof 000 Hotels” markası ile Sakarya’da Roof 264 Hotel & Suites’i açarak markanın ilk işletmesini faaliyete geçirmiştir. YÜCE, Seçkin Otel, Limapark Otel ve Elmas Garden Inn’de Genel Müdürlük; İnci Otel için Yatırım Danışmanlığı; Ramada Sakarya için Pre Opening Manager; Kartepe 5 yıldızlı Otel Projesi, Golden Tulip Sakarya 5 yıldızlı Otel Projesi, Best Western Premier 5 Yıldız Otel Renovasyon, Hampton By Hilton Sakarya için Yatırım ve Proje Danışmanlıkları yapmıştır. YÜCE, aynı zamanda Mesleki Yeterlilik Kurumu onaylı İş ve Meslek Danışmanlığı ile KOBİ Danışmanlığı alanlarında sınav yapıcı olarak görev yapmaktadır.

ABD DANIŞMA KURULU ÜYELERİ


Dr. Nathalie Duval-Couetil


Purdue Üniversitesi Girişimcilik ve İnovasyon Sertifika Programı Direktörülüğü ile Purdue Üniversitesi Burton D. Morgan Girişimcilik Merkezi Direktör Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Dr. Duval-Couetil aynı zamanda Purdue Üniversitesi Teknoloji Liderlik ve İnovasyon bölümünde profesördür. Araştırma alanları arasında “Girişimcilik Eğitimi Pedegojisi ve Değerlendirmesi, STEM Eğitimi ve Girişimcilik ayrıca Kadın konuları yer almaktadır. Dr. Duval-Couetil Birleşik Devletler Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Birliği Genel Kurulu ile Amerikan Mühendislik Eğitimi Birliği’nin Girişimcilik ve Mühendislik biriminde başkanlık görevinde bulunmuştur. Akademik tecrübesinden önce Avrupa’da Booz Allen and Hamilton şirketi ile Massachusetts’den Data and Strategies Grubu’nda pazar araştırması ve iş stratejisi alanlarında çalışmıştır. Lisans eğitimini The University of Massachusetts at Amherst’den, MBA diplomasını ise Babson College’dan alan Dr. Duval-Couetil, yüksek lisans ve doktorasını ise Purdue Üniversitesi’nden almıştır.

Dr. Robert Cox


Purdue Üniversitesi Politeknik Fakültesi’nde Globalleşme Dekan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Bu görevi kapsamında fakültenin tüm uluslararası stratejik planlaması ve yürütmesi faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Halen, dört kıtada bir düzineden fazla globalleşme işbirliğini yönetmektedir. Bu projeler yurt dışında eğitim ile öğrenci, öğretim üyesi değişim programları ile STEM alanlarında dual derece programlarını içermektedir. Dr. Cox’un uluslararası eğitim ve kültürlerarası yetkinlik konularındaki liderlik becerileri, üniversitenin uluslararası aktivitelerine önemli katkılar sağlamaktadır.

Dr. Kris Acheson-Clair


Purdue Üniversitesi Kültürlerarası Yetkinlik Gelişimi, Mentörlüğü, Değerlendirmesine Araştırma Merkezinin Direktörü olarak görev yapmaktadır. Bu Merkez Üniversite’nin kültürlerarası eğitim ve öğretim faaliyetlerinde öncü rol oynamaktadır. Dr. Kris Acheson-Clair Birleşik Devletler ve uluslarası çapta konuşmacı olarak sunumlar yapmıştır.